Aikataulu 2020-2021

Kirjastoauto Hilla on siirtynyt uuteen kolmen viikon reittiaikatauluun elokuussa 2020.

MAANANTAIT




PETKULA - MOSKUVAARA - RAJALA




Petkula Petkulantie 30113.30 - 13.45
Petkula Petkulantie 3413.50 - 14.10
Moskuvaara Aikio-Räisänen14.40 - 14.55
Moskuvaara Veikanmaa15.05 - 15.20
Rajala Häätylä16.10 - 16.40
Rajala Rissanen-Häätylä16.45 - 17.00
Rajala Tikkalan th.17.05 - 17.20
Rajala Kuusilehto17.25 - 17.35
Rajala Tyni17.40 - 17.55
Rajala Koskenkylä18.00 - 18.15
Rajala Vilenius18.30 - 18.45



Ajopäivät: 3.8., 24.8., 14.9., 5.10., 26.10., 16.11., 7.12., 28.12
2021: 18.1., 8.2., 1.3., 22.3., 12.4., 3.5., 24.5., 14.6., 5.7.






IVALONTIE POHJ. - SATTANEN




Kersilö ent. koulu15.15 - 15.45
Kiveliön kala16.20 - 16.35
Almanpalo16.45 - 17.00
Hämäläinen Lokka17.10 - 17.25
Sattanen ent.koulu18.00 - 18.15
Sattanen Känsäsaarenmaa18.20 - 18.40



Ajopäivät: 10.8., 31.8., 21.9., 12.10., 2.11., 23.11., 14.12.
2021: 4.1., 25.1., 15.2., 8.3., 29.3., 19.4., 10.5., 31.5., 21.6., 12.7.






VUOTSO - KAKSLAUTTANEN - VUOTSO




* Vuotso koulu9.45 - 10.15
Vuotso Pehkosen piha10.20 - 11.00
Vuotso Taivallammentie11.05 - 11.15
Kakslauttanen Kiilopääntie th.11.45 - 12.05
Tankapirtti12.15 - 12.30
Purnumukka12.40 - 13.00
Tankavaara Kultakylä13.10 - 13.30
Kuusikiekerö Saamen kielipesä13.40 - 14.10
Vuotso Kauppa14.15 - 14.45



Ajopäivät: 17.8., 7.9., 28.9., 19.10., 9.11., 30.11., 21.12.
2021: 11.1., 1.2., 22.2., 15.3., 26.4., 17.5., 7.6., 28.6., 19.7.



* Ajetaan vain koulupäivinä




TIISTAIT




SASSALI - UNARI - KIERINKI - UIMANIEMI




Kaarto Meltauksentie 164310.50 - 11.00
Sassali Torasmaa11.20 - 11.30
Sassali Hannula11.30 - 11.45
Sassali Rajamänty11.50 - 12.05
Sassali ent. koulu12.10 - 12.30
Ojalehto12.45 - 13.00
Unarin-Luusua13.20 - 13.50
Kukasjärvi Koivuperä14.05 - 14.15
Niemi14.30 - 15.00
Kierinki Kauppa15.15 - 16.00
Uimaniemi16.15 - 16.35
Riipi Koivulehto17.10 - 17.25



Ajopäivät: 4.8., 25.8., 15.9., 6.10., 27.10., 17.11., 8.12., 29.12
2021: 19.1., 9.2., 2.3., 23.3., 13.4., 4.5., 25.5., 15.6., 6.7.






SEIPÄJÄRVI -  ROVANIEMENTIE




Seipäjärvi Junttila12.20 - 12.40
Seipäjärvi ent. koulu12.45 - 13.00
Visatupa13.20 - 13.40
Raudanjoki Potkuriparkki13.45 - 14.05
Raudanjoki Ahola, Rovaniementie levike14.10 - 14.30
Raudanjoki Marjomaa, Rovaniementie levike14.40 - 15.10
Vuojärvi Rovaniementie l-a pysäkki15.20 - 15.45
Lehtovaara HuKanPesä16.00 - 16.15
Torvinen, Rovaniementie l-a pysäkki16.20 - 16.50
Aska Hanunkuja th.17.00 - 17.15



Ajopäivät: 11.8., 1.9., 22.9., 13.10., 3.11., 24.11., 15.12.
2021: 5.1., 26.1., 16.2., 9.3., 30.3., 20.4., 11.5., 1.6., 22.6., 13.7.






PÄIVÄKOTI - KELUJÄRVI - SIURUNMAA




Koulutien koulu12.00 - 13.30
Päiväkoti Touhula13.40 - 15.00
Kelujärvi Kelupirtti15.30 - 16.00
Puolakkavaara Sarriolehto16.10 - 16.20
Puolakkavaara Lehtola16.30 - 16.50
Myllykylä Lokka16.55 - 17.05
Savukoskentie 151417.10 - 17.25
Siurunmaa17.30 - 17.45



Ajopäivät: 18.8., 8.9., 29.9., 20.10., 10.11., 1.12., 22.12.
2021: 12.1., 2.2., 23.2., 16.3., 6.4., 27.4., 18.5., 8.6., 29.6., 20.7.



KESKIVIIKOT




LOKKA - SAVUKOSKI




Tanhua Kauppa11.20 - 11.50
Lokka Alakorva12.20 - 12.50
Lokka ent. kauppa13.00 - 13.30
Lokka ent. koulu13.35 - 13.45
Lokka Vintiläntie13.50 - 14.00
Lokka Kotivaara th.14.05 - 14.15
Savukoski Martti15.20 - 16.20
Savukoski Hihnavaara16.30 - 16.50
Savukoski Värriö17.00 - 17.30



Ajopäivät: 5.8., 26.8., 16.9., 7.10., 28.10., 18.11., 9.12., 30.12
2021: 20.1., 10.2., 3.3., 24.3., 14.4., 5.5., 26.5., 16.6., 7.7.






ORAKYLÄ - TÄHTELÄ - VARUSKUNTA




Orakylä Hirviäkuru15.30 - 15.45
Orakylä ent. koulu th.16:00
Orakylä Kumpula16.10 - 16.25
Kotiharju16.30 - 16.45
Välisuvanto, l-a pysäkki16.50 - 17.05
Tähtelä17.15 - 17.30
Varuskunta, Sotilaskodin piha18.00 - 18.30



Ajopäivät: 12.8., 2.9., 23.9., 14.10., 4.11., 25.11., 16.12.
2021: 27.1., 17.2., 10.3., 31.3., 21.4., 12.5., 2.6., 23.6., 14.7.






ALAKITINEN - LUOSTO - TORVINEN - ASKA




Alakitinen Pungelmantie th.9.20 - 9.30
Luostolan Hevostila9.35 - 9.45
Luosto Ahmakaarre10.00 - 10.30
Luosto Kauppa10.35 - 11.00
* Torvinen Koulu11.15 - 12.45
** Torvinen Ollila12.50 - 13.00
** Torvinen Alatorvinen13.00 - 13.10
** Aska Kirppis13.20 - 13.35



Ajopäivät: 19.8., 9.9., 30.9., 21.10., 11.11., 2.12., 23.12.
2021: 13.1., 3.2., 24.2., 17.3., 7.4., 28.4., 19.5., 9.6., 30.6., 21.7.



* Ajetaan vain koulupäivinä

** Koulujen loma-aikoina 1 tunti aikaisemmin






TORSTAIT




KIELIPESÄ - PÄIVÄKOTI - VVP




Giellabeassi Muohtačalbmi9.25 - 9.45
Päiväkoti Paulaharju10.00 - 11.00
Päivänpaiste, Mesikämmen, Helmikoti13.00 - 13.45
Vasantien Palvelutalo13.55 - 14.15
Kylälaakson Palvelutalo14.20 - 14.40



Ajopäivät: 13.8., 27.8., 17.9., 8.10., 29.10., 19.11., 10.12.
2021: 7.1., 21.1., 11.2., 4.3., 25.3., 15.4., 6.5., 27.5., 17.6., 8.7.






HUOLTOPÄIVÄ




Auton ja sisällön huolto




Päivät: 6.8., 3.9., 24.9., 15.10., 5.11., 26.11., 31.12.
2021: 28.1., 18.2., 11.3., 1.4., 22.4., 3.6., 24.6., 15.7.






SYVÄJÄRVI - LÄNSIRANTA - JEESIÖ




*** Syväjärvi Niementie th.11.45 - 11.55
* Syväjärvi Koulu12.00 - 13.00
Syväjärvi tori13.05 - 13.35
Kaarto Vareskaira th.14.00 - 14.15
Riipi ent. kauppa14.20 - 14.35
Tinaselkä14.45 - 15.00
Länsiranta Berg15.10 - 15.30
Länsiranta Häätylä15.35 - 15.55
Länsiranta Uusiranta16.00 - 16.10
Kuusikonkumpu16.15 - 16.30
Jeesiö Nilivaara-Aikio16.40 - 16.50
Jeesiö ent. kauppa16.55



Ajopäivät: 20.8., 10.9., 1.10., 22.10., 12.11., 3.12., 17.12.
2021: 14.1., 4.2., 25.2., 18.3., 8.4., 29.4., 20.5., 10.6., 1.7., 22.7.



* Ajetaan vain koulupäivinä

*** Koulujen loma-aikoina 1 h myöhemmin




























PERJANTAIT




HUOLTOPÄIVÄ




Auton ja sisällön huolto




Päivät: 7.8., 28.8., 18.9., 16.10., 30.10., 20.11.

2021: 8.1., 29.1., 19.2., 12.3., 23.4., 14.5., 4.6., 16.7.






PÄIVÄKOTI - TÄHTIKUNNAN KOULU




Päiväkoti Poikkijoki8.50 - 9.50
Kitisenrannan koulu10.00 - 12.30



Ajopäivät: 14.8., 4.9., 25.9., 9.10., 6.11., 27.11., 11.12.
2021: 15.1., 5.2., 26.2., 19.3., 9.4., 30.4., 21.5.,

*)11.6., *) 2.7., *)23.7.




*) Koulujen loma-aikoina vain päiväkoti







VAALAJÄRVI - TÄHTIKUNNAN KOULU




Vaalajärven koulu ja Pikku-Hukka8.30 - 9.30
Koulutien koulu10.00 - 12.30



Ajopäivät: 21.8., 11.9., 2.10., 23.10., 13.11., 4.12., 18.12.
2021: 22.1., 12.2., 5.3., 26.3., 16.4., 7.5., 28.5.,

*)18.6., *)9.7.




*) Koulujen loma-aikoina vain päiväkoti