Aikataulu 2022-2023

MAANANTAI


PETKULA - MOSKUVAARA - RAJALA

Ajopäivät: 8.8., 29.8., 19.9., 10.10., 31.10., 21.11., 12.12.

2023: 2.1., 23.1., 13.2., 6.3., 27.3., 17.4., 8.5., 29.5., 19.6., 10.7.


Petkula Petkulantie 30113.30-13.45 
Petkula Petkulantie 3413.50 - 14.10
Moskuvaara Aikio-Räisänen14.40 - 14.55
Moskuvaara Veikanmaa15.05 - 15.20
Rajala Häätylä16.10 - 16.50
Rajala Rissanen-Häätylä16.55 - 17.10
Rajala Tikkalan th.17:15
Rajala Kuusilehto17.25 - 17.35
Rajala Tyni17.40 - 17.55
Rajala Koskenkylä18.00 - 18.15
Rajala Vilenius18.30 - 18.45




VUOTSO - KAKSLAUTTANEN - VUOTSO

Ajopäivät: 15.8., 5.9., 26.9., 17.10., 7.11., 28.11., 19.12.

2023: 9.1., 30.1., 20.2., 13.3., 3.4., 24.4., 15.5., 5.6., 26.6., 17.7.


* Vuotso koulu9.20 - 10.50
Vuotso Pehkosen piha10.55 - 11.15
Vuotso Taivallammentie11.20 - 11.35
Kakslauttanen Kiilopääntie th.12.05 - 12.20
Tankapirtti12.30 - 12.45
Purnumukka13.00 - 13.10
Tankavaara Kultakylä13.20 - 13.35
Kuusikiekerö Mäkäräntie th.13.45 - 14.00
Vuotso Kauppa14.05 - 14.45
Peurasuvanto15:15


* Ajetaan vain koulupäivinä




KERSILÖ - IVALONTIE POHJ. - SATTANEN 

Ajopäivät: 22.8., 12.9., 3.10., 24.10., 14.11., 5.12.

2023: 16.1., 6.2., 27.2., 20.3., 24.4., 22.5., 12.6., 3.7., 24.7.


Kersilö ent. koulu15.15 - 15.45
Kiveliön kala16.25 - 16.45
Almanpalo16.55 - 17.10
Hämäläinen Lokka17.20 - 17.35
Sattanen ent.koulu18:05
Sattanen Känsäsaarenmaa18.15 - 18.30


Tummennetut päivät poikkeavat normaalista kolmen viikon kierrosta.




TIISTAI


SASSALI - UNARI - KIERINKI - UIMANIEMI -
HINGANMAA - RIIPI

Ajopäivät: 9.8., 30.8., 20.9., 11.10., 1.11., 22.11., 13.12.

2023: 3.1., 24.1., 14.2., 7.3., 28.3., 18.4., 9.5., 30.5., 20.6., 11.7.


Sassali Torasmaa11.30 - 11.40
Sassali Rajamänty11.45 - 11.55
Sassali ent. koulu12.00 - 12.15
Ojalehto12.30 - 12.45
Unarin-Luusua13.05 - 13.30
Kukasjärvi, Kumputien risteys13.45 - 14.05
Niemi14.30 - 15.00
Kierinki Kauppa15.15 - 15.45
Uimaniemi16.00 - 16.30
Hinganmaa, ent. koulu17.00 - 17.15
Riipi Koivulehto17:30




SEIPÄJÄRVI -  ROVANIEMENTIE 

Ajopäivät: 16.8., 6.9., 27.9., 18.10., 8.11., 29.11., 20.12.

2023: 10.1., 31.1., 21.2., 14.3., 4.4., 25.4., 16.5., 6.6., 27.6., 18.7.


Seipäjärvi Junttila12.20 - 12.40
Seipäjärvi ent. koulu12.45 - 13.00
Visatupa13.20 - 13.40
Raudanjoki Potkuriparkki13.45 - 14.05
Raudanjoki Kilpeläinen14.10 - 14.30
Raudanjoki Marjomaa, levike14.40 - 15.10
Vuojärvi, l-a pysäkki15.20 - 15.45
Lehtovaara HuKanPesä16.00 - 16.15
Torvinen, l-a pysäkki16.20 - 16.50
Aska Hanunkuja th.17.00 - 17.15




PÄIVÄKOTI - KELUJÄRVI - SIURUNMAA

Ajopäivät: 23.8., 13.9., 4.10., 25.10., 15.11., 27.12.

2023: 17.1., 7.2., 28.2., 21.3., 11.4., 2.5., 23.5., 13.6., 4.7., 25.7.


Päiväkoti Touhula13.45 - 14.45
Kelujärvi Kelupirtti15.30 - 16.00
Puolakkavaara Sääski16.10 - 16.20
Puolakkavaara Lehtola16.30 - 16.50
Myllykylä Lokka16.55 - 17.05
Savukoskentie 151417.10 - 17.25
Siurunmaa17.30 - 17.45




KESKIVIIKKO


ORAKYLÄ - TÄHTELÄ

Ajopäivät: 10.8., 31.8., 21.9., 12.10., 2.11., 23.11., 14.12.

2023: 4.1., 25.1., 15.2., 8.3., 29.3., 19.4., 10.5., 31.5., 21.6., 12.7.


Orakylä, Sarviniementie kp.14.50 - 15.05
Orakylä, Sarviniementie 7215:10
Orakylä Hirviäkuru15.20 - 15.35
Orakylä, Orajärventie 198815.50 - 16.05
Orakylä Kumpula16.10 - 16.25
Kotiharju16.30 - 16.45
Välisuvanto, l-a pysäkki16.50 - 17.05
Tähtelä17.15 - 17.30




LOKKA - SAVUKOSKI

Ajopäivät: 17.8., 7.9., 28.9., 19.10., 9.11., 30.11., 21.12.

2023: 11.1., 1.2., 22.2., 15.3., 5.4., 26.4., 17.5., 7.6., 28.6. 19.7.


Tanhua Kauppa11.20 - 11.50
Lokka Alakorva12.20 - 12.50
Lokka ent. kauppa13.00 - 13.30
Lokka Vintiläntie13.35 - 13.45
Lokka Kotivaara th.13.50 - 14.05
Savukoski Martti15.20 - 16.20
Savukoski Hihnavaara16.35 - 16.50
Savukoski Värriö17.00 - 17.30




TORVINEN - LUOSTO - PYHÄTUNTURI - 
ALAKITINEN - ASKA

Ajopäivät: 24.8., 14.9., 5.10., 26.10., 16.11., 7.12., 28.12.

2023: 18.1., 8.2., 1.3., 22.3., 12.4., 3.5., 24.5., 14.6., 5.7., 26.7.


* Torvinen Koulu11.15 - 12.45
Luosto Ahmakaarre13.00 - 13.20
Luosto Kauppa13.25 - 13.45
Pyhän liikekeskus14.10 - 15.10
Pyhäjärven kylä15.25 - 15.40
Kiimaselkä, l-a pysäkki15.50 - 16.05
Alakitinen, Luostolan hevostila16.45 - 16.55
Alakitinen, Pungelmantie17.00 - 17.10
Aska Kirppis17.15 - 17.30


* Ajetaan vain koulupäivinä




TORSTAI


KIELIPESÄ - PÄIVÄKODIT - VVP

Ajopäivät: 11.8., 1.9., 22.9., 13.10., 3.11., 24.11., 15.12.

2023: 5.1., 26.1., 16.2., 9.3., 30.3., 20.4., 11.5., 1.6., 22.6., 13.7.


Giellabeassi Muohtačalbmi8.30 - 9.50
Päiväkoti Poikkijoki8.30 - 9.50
Päiväkoti Paulaharju10.00 - 11.00
Päivänpaiste, Mesikämmen, Helmikoti13.00 - 13.45
Vasantien Palvelutalo13.55 - 14.15
Kylälaakson Palvelutalo14.20 - 14.40




HUOLTOPÄIVÄ


Auton ja sisällön huolto


Päivät: 18.8., 8.9., 29.9., 20.10., 10.11., 1.12., 
22.12.
2023: 12.1., 2.2., 23.2., 16.3., 6.4., 27.4., 8.6.,
29.6., 20.7.


SYVÄJÄRVI - RIIPI -  LÄNSIRANTA - 
JEESIÖ - VAALAJÄRVI

Ajopäivät: 25.8., 15.9., 6.10., 27.10., 17.11., 8.12., 29.12.

2023: 19.1., 9.2., 2.3., 23.3., 13.4., 4.5., 25.5., 15.6., 6.7., 27.7.


** Syväjärvi Niementie th.11.45 - 11.55
* Syväjärvi Koulu12.00 - 13.00
Syväjärvi tori13.05 - 13.35
Kaarto Vareskaira th.14.00 - 14.15
Riipi ent. kauppa14.20 - 14.35
Tinaselkä14.45 - 15.00
Länsiranta Berg15.10 - 15.30
Länsiranta Häätylä15.35 - 15.50
Kuusikonkumpu16.00 - 16.15
Jeesiö Nilivaara-Aikio16.30 - 16.45
Jeesiö ent. kauppa16.50 - 17.00
Vaalajärvi Meltaus th., l-a pysäkki17.15 - 17.30 


* Ajetaan vain koulupäivinä
** Koulujen loma-aikoina 1 h myöhemmin




PERJANTAI


HUOLTOPÄIVÄ


Auton ja sisällön huolto


Päivät: 12.8., 2.9., 23.9., 14.10., 4.11., 25.11., 
16.12.
2023: 27.1., 17.2., 10.3., 31.3., 21.4., 12.5., 2.6., 
14.7.


HUOLTOPÄIVÄ


Auton ja sisällön huolto


Päivät: 19.8., 9.9., 30.9., 21.10., 11.11., 2.12.,
23.12.
2023: 13.1., 3.2., 24.2., 17.3., 28.4., 9.6., 30.6., 
21.7.


VAALAJÄRVI


Vaalajärven koulu ja Pikku-Hukka8.30 - 9.30


Ajopäivät: 26.8., 16.9., 7.10., 28.10., 18.11., 9.12.
2023: 20.1., 10.2., 3.3., 24.3., 14.4., 5.5., 26.5., 
*)16.6.


*) Koulujen loma-aikoina vain päiväkoti