Aikataulu 2024

MAANANTAI


PETKULA - MOSKUVAARA - RAJALA

Ajopäivät

2024: 8.1., 29.1., 19.2., 11.3., 22.4., 13.5., 3.6., 24.6., 15.7.


Petkula Petkulantie 30113.30-13.45 
Petkula Petkulantie 3413.50 - 14.10
Moskuvaara Aikio-Räisänen14.40 - 14.55
Moskuvaara Veikanmaa15.05 - 15.20
Rajala Häätylä16.10 - 16.50
Rajala Rissanen-Häätylä16.55 - 17.10
Rajala Tikkalan th.17:15
Rajala Kuusilehto17.25 - 17.35
Rajala Tyni17.40 - 17.55
Rajala Koskenkylä18.00 - 18.15
Rajala Vilenius18.30 - 18.45


 

VUOTSO


Ajopäivät: 19.8., 9.9., 30.9., 21.10., 11.11., 2.12., 23.12 


Almanpalo8.45 - 8.55
* Vuotso koulu9.30 - 10.55
Vuotso, Pehkosen piha11.00 - 11.10
Vuotso, Taivallammentie kp.11.15 - 11.30
Tankapirtti12.00 - 12.15
Purnumukka12.30 - 12.40
Tankavaara, Kultakylä12.55 - 13.10
Kuusikiekerö, Mäkäräntie th.13.20 - 13.30
Vuotson Kauppa14.35 - 14.05
Kiveliön kala14.25 - 14.45


* Ajetaan vain koulupäivinä

 

 

 

 

 

 

 

 

 



KERSILÖ - IVALONTIE POHJ. - SATTANEN 

Ajopäivät:

2024: 22.1., 12.2., 4.3., 25.3., 15.4., 6.5., 27.5., 17.6., 8.7.


Kersilö ent. koulu15.15 - 15.45
Kiveliön kala16.25 - 16.45
Almanpalo16.55 - 17.10
Hämäläinen Lokka17.20 - 17.35
Sattanen ent. koulu18:05
Sattanen Känsäsaarenmaa18.15 - 18.30




TIISTAI


SASSALI - UNARI - KIERINKI - UIMANIEMI -
HINGANMAA - RIIPI

Ajopäivät

2024: 9.1., 30.1., 20.2., 12.3., 2.4., 23.4., 14.5., 4.6., 25.6., 16.7.


Sassali Torasmaa11.30 - 11.40
Sassali Rajamänty11.45 - 11.55
Sassali ent. koulu12.00 - 12.15
Ojalehto12.30 - 12.45
Unarin-Luusua13.05 - 13.30
Kukasjärvi, Kumputien risteys13.45 - 14.05
Niemi14.30 - 15.00
Kierinki Kylätalo15.15 - 15.45
Uimaniemi16.00 - 16.20
Hinganmaa, ent. koulu16.55 - 17.15
Riipi Koivulehto17:30

 

KELUJÄRVI - PUOLAKKAVAARA


Ajopäivät: 20.8., 10.9., 1.10., 22.10., 12.11., 3.12.


Päivänpaiste, Mesikämmen, Helmikoti13.00 - 13.30
Kelupirtti15.40 - 16.00
Puolakkavaarantie 89716.10 - 16.25
Puolakkavaarantie 23016.35 - 16.50
Puolakkavaarantie 1016.55 - 17.05
Savukoskentie 151417.10 - 17.20
Siurunmaa, l-a. pys.17.30

 

SEIPÄJÄRVI - ROVANIEMENTIE


Ajopäivät: 27.8., 17.9., 8.10., 29.10., 19.11., 10.12., 31.12.


Päiväkoti Touhula9.45 - 10.15
Seipäjärventie 176511.40 - 11.50
Seipäjärventie 183411.55 - 12.15
Seipäjärvi, ent. koulu12.25 - 12.40
Visatupa13.10 - 13.20
Potkuriparkki13.25 - 13.40
Raudanjoki, Rovaniementie 553913.50 - 14.00
Raudanjoki, levike, Rovaniementie 486614.10 - 14.30
Vuojärvi, l-a. pys. Rovaniementie 392314.45 - 15.05
Torvinen, l-a. pys. Rovaniementie 260015.20 - 15.30
Aska, Hanunkuja 1.15.45 - 16.00

KESKIVIIKKO


ORAKYLÄ - TÄHTELÄ

Ajopäivät

2024: 10.1., 31.1., 21.2., 6.3., 3.4., 24.4., 15.5., 5.6., 26.6., 17.7.


Orakylä, Sarviniementie kp.14.50 - 15.05
Orakylä, Sarviniementie 7215:10
Orakylä Hirviäkuru15.20 - 15.35
Orakylä, Orajärventie 198815.50 - 16.05
Orakylä Kumpula16.10 - 16.25
Kotiharju16.30 - 16.45
Välisuvanto, l-a pysäkki16.50 - 17.05
Tähtelä17.15 - 17.30


LOKKA - SAVUKOSKI


Ajopäivät: 21.8., 11.9., 2.10., 23.10., 13.11., 4.12.


Tanhua, Sandran puoti th.10.20 - 10.50
Lokka, Lokantie 357011.25 - 11.50
Lokka ent. kauppa12.00 - 12.20
Lokka, Vintiläntie 5612.25 - 12.35
Savukoski, Martti, ent. kauppa14.10 - 14.40
Savukoski, Martti, Korvatunturintie 23414.45 - 15.00
Savukoski, Hihnavaara, l-a. pys.15.10 - 15.20
Savukoski, Värriö, l-a. pys.15.35 - 15.45
Savukoski, Värriö, Veikkolantie th.15.50 - 16.10





TORVINEN - LUOSTO - PYHÄTUNTURI - 
ALAKITINEN - ASKA

Ajopäivät

2024: 3.1., 24.1., 14.2., 13.3., 27.3., 17.4., 8.5., 29.5., 19.6., 10.7.


* Torvinen Koulu11.15 - 12.45
Luosto Kauppa13.00 - 13.20
Kiimaselkä l-a pysäkki13.40 - 13.50
Pyhäjärven kylä (Pyhäntie 1231)14.05-
14.30
Pyhän Päiväkoti14.45 - 15.10
Pyhän liikekeskus15.20 - 16.00
Alakitinen, Luostolan hevostila16.45 - 16.55
Alakitinen, Pungelmantie17.00 - 17.10
Aska, Yliaska17.15 - 17.30


* Ajetaan vain koulupäivinä


TORSTAI


KIELIPESÄ - PÄIVÄKODIT - TKK - VVP

Ajopäivät

2024: 11.1., 1.2., 22.2., 14.3., 4.4., 25.4., 16.5., 6.6., 27.6., 18.7.


Giellabeassi Muohtačalbmi8.50 - 9.50
Päiväkoti Poikkijoki8.50 - 9.50
Päiväkoti Paulaharju10.00 - 11.00
Tähtikunnan koulu11.05 -
12.55
Päivänpaiste, Mesikämmen, Helmikoti13.00 - 13.45
Vasantien Palvelutalo13.55 - 14.15


 

SYVÄJÄRVI - RIIPI -  LÄNSIRANTA


Ajopäivät: 29.8., 19.9., 10.10., 31.10., 21.11., 12.12.


**Kaarto Vareskaira th. L-a. pys.11.30 - 11.40
** Syväjärvi Niementie th. L-a. pys.11.50 - 11.55
* Syväjärven Koulu12.00 - 12.55
Syväjärven tori13.00 - 13.20
Riipi ent. kauppa13.50 - 14.05
Tinaselkä th. L-a. pys.14.15 - 14.25
Länsirannantie 14514.35 - 14.45
Länsirannantie 24415.00 - 15.15
Länsirannantie 22615.20 - 15.30
Kuusikonkumpu, l-a. pys.15.40 - 15.55
Vaalajärvi Meltaus th., l-a pys.16.05 - 16.15


* Ajetaan vain koulupäivinä
** Koulujen loma-aikoina 1 h myöhemmin







PERJANTAI

 

KESKUSTA


Ajopäivät: 30.8., 20.9., 11.10., 1.11., 22.11., 13.12.


Tähtikunnan koulu9.00 - 12.00